Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / SkÃ¥p & hyllor / Flaskschatull 8516337



*

nr 851 6337


Flaskschatull

nysilver/trä, med 3 st, kristallkaraffer, längd: 37 cm, djup: 16 cm, höjd: 40 cm


Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 oktober 2013
kl 19:39:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/10 14:03:07 1      1.500 kr
7/10 19:34:20 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskschatull kristallkaraffer nysilver pläter skåp trä
  • 6037 Bokhylla
    i form av en kanot, mäkrt Buttjer, 4 hyllor, mörkb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:55
  • 6740 Bokhylla
    omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 107 cm, djup: 40..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:42
  • 6685 BokhylleskÃ¥p
    1940-tal, låda i sarg, skåp med spegelhyllplan, Br..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:32
  • 6361 GarderobsskÃ¥p
    Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:36
  • 6424 HörnskÃ¥p
    sengustaviansk stil, med vitrin. Höjd: 176 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:09
  • 6679 PottskÃ¥p
    2 st snarlika, med olika stenskivor, låda i sarg, ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr